پیش‌ بینی‌ اجرای فوق‌ برنامه در کنار دروس اصلی – سایت خبری الکوثر

خبرگزاری ایسنا: وزیرآموزش و پرورش گفت: تمام تلاش خود را برای تحقق سند تحول به کار خواهم بست.

 سید محمد بطحایی رای قاطع نمایندگان مجلس شورای اسلامی به خود را رای به کل جامعه فرهنگیان دانست و افزود: امیدوارم بتوانم این مسئولیت سنگین و خطیر را به خوبی انجام دهم
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، عضوکابینه تدبیر وامید اظهارکرد: با توجه به تاکیدات رئیس جمهور تور هوایی یزد مبنی بر آموزش مهارت‌ها و توجه به جنبه های مختلف اقتصادی در زندگی‌، پیش‌بینی‌هایی برای اجرای فوق برنامه درکنار درس اصلی صورت گرفته است.

بطحایی با اشاره به سنگینی کیف دانش آموزان که برخی اوقات موجب عارضه های جسمی در کودکان می شود، گفت: به آموزگاران توصیه می کنم برنامه های درسی به گونه ای باشد که دانش آموزان کمترین کتاب و دفتر را با خود حمل کنند زیرا حمل کیف های سنگین  عوارضی مانندمشکلات تور هوایی کرمان قامتی در کودکان ایجاد می کند .

وی بر ضرورت کاهش نقش کنکور در برنامه‌های درسی تاکیدوعنوان کرد: امروزه شاهد گسترش آزمون‌های کنکوری و تست زنی در دوره ابتدایی هستیم که این امر باعث کسالت آور شدن محیط مدرسه و از بین رفتن شادابی کودکان خواهد شد.

خبرگزاری ایسنا: وزیرآموزش و پرورش گفت: تمام تلاش خود را برای تحقق سند تحول به کار خواهم بست.
وی ادامه داد: تلاش خواهیم کرد محتوای برنامه تور ارزان سریلانکا درسی طوری تنظیم شود که نیازهای دانش آموزان در بیرون از مدرسه را مرتفع سازد و دانش آموزان مهارت هایی را درمدرسه فراگیرند که نسل امروز جامعه به آن نیاز دارند.

 سید محمد بطحایی رای قاطع نمایندگان مجلس شورای اسلامی به خود را رای به کل جامعه فرهنگیان دانست و افزود: امیدوارم بتوانم این مسئولیت سنگین و خطیر را به خوبی انجام دهم.

وی افزود: تمام تلاش خود را برای اجرایی کردن سند تحول تور ایتالیا و همچنین ارتقای سطح معیشت فرهنگیان به کارخواهم بست.
بطحایی از تلاش در راستای تربیت نسلی انقلابی، متدین و فرهیخته در آموزش و پرورش خبرداد و تصریح کرد: سند تحول یکی اسناد محکم و بی نقص بالادستی است که برنامه های اینجانب براساس آن تهیه و تنظیم شده است و امیدوارم بتوانیم اهداف سند را محقق سازیم.

 وی کمبود نیروی انسانی را از جمله محدویتها در بحث تراکم دانش آموزی بر شمرد و اظهارکرد: در تور مشهد برنامه های اینجانب، آرامش در برنامه‌های درسی یک اصل است، زیرا اولیای دانش آموزان نباید نگران تغییرات در ساعات درسی، ساختار و یا کتاب های درسی باشند، چراکه کم و زیاد شدن یک محتوای درسی ممکن است آرامشی که لازمه تعلیم و تربیت است را از بین ببرد.

وی ادامه داد: بخش اول برنامه‌های من ناظر بر تحول برنامه های درسی است و بحث مهارت آموزی، توجه به خلاقیت و نوآوری دانش آموزان، ایجاد فضای با نشاط قیمت تور سامویی و سرزندگی در مدرسه و انطباق بیش از پیش محتواهای آموزشی با نیاز جامعه از جمله این برنامه هاست.

وزیرآموزش و پرورش مقدورات و مقتضیات را یکی از عوامل صرف نظر کردن از برخی استاندارد سازی ها مطرح کردو افزود: منابع محدود باعث می شود تا در برخی جاها نتوان براساس استاندارد، مدارس را دایر نمود یا تراکم مورد نظر را رعایت کرد ، بنابراین باید توقعات را درآن جا کاهش داد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *