پیشرفت ۱۰۰ درصدی در مرمت خانه سیمین و جلال – سایت خبری الکوثر

خبرگزاری ایسنا: مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در واکنش به ادعای یکی از اعضای خانواده جلال آل احمد در خصوص «سرهم بندی» خانه سیمین دانشور و جلال آل احمد گفت: متاسفانه علی رغم اینکه مسئله کاملاً فرهنگی و ادبی است و ما انتظار واکنش فرهنگی در خانواده این دو نویسنده داشتیم، بعضا رفتارهایی می‌بینیم که احساس می‌کنیم مشکلات حقوقی و وراثتی خانواده موجب شده تا برخی دنبال منافع دیگری باشند
بر اساس گزارش سایت شهرنوشت، مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه ١٨ اسفند مصادف با درگذشت سیمین دانشور پروژه تحویل بهره برداری می شود، عنوان کرد: در حوزه عمرانی و چیدمان و تجهیزات کار ١٠٠ درصد پیشرفت داشته است و امروز کاملا آماده‌ایم کار را در اختیار بهره بردار قرار دهیم.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه مرمت خانه سیمین دانشور و جلال آل احمد زیر نظر مشاور ذی صلاح و پیمانکاران در کنار نظارت شهرداری انجام شده، تاکید کرد: قطعا دوستان منصفی که پروژه را از نزدیک بازدید کنند متوجه ظرافت کار مرمت در این پروژه خواهند شد و این مساله چیزی نیست که بتوان از چشم کسی پنهان کرد. در هر صورت آن چه مهم است اقدامات عمرانی، مقاوم سازی و پایدارسازی به اتمام رسیده و از لحاظ عمرانی پروژه ١٠٠ درصد پیشرفت داشته است.

وی ادامه داد: درباره چیدمان نیز تعدادی اجناس و مبلمان قدیمی در اختیار داشتیم که تلاش شده بر اساس تصاویری که در اختیار داریم به صورت کار موزائیکی بند بند انجام شود. در همین راستا، میز کار و کتابخانه کاملا نوسازی شده و تمام این موارد مشهود است و چیزی نیست که شهرداری بخواهد یا بتواند در مورد آن پنهان کاری کند.

علیرضا جعفری با اعلام این که «اختلافاتی در مورد مسائل حقوقی و وراثتی این خانه وجود داشت و شهرداری برای مدتی فعالیت خود را متوقف کرد تا تکلیف توافقات مشخص شود»، گفت: در مقاطع مختلف اظهارنظرهایی دیده ایم و می بینیم که مغایر با اخلاق و انصاف و عدالت است هر چند این موضوعات برای ما محلی از اعراب ندارد چرا که ماموریت اصلی ما این است که در کنار کار کارشناسی به تعهدات خود عمل کنیم که این اقدام نیز صورت گرفته است.

جعفری با اشاره به اینکه در حال حاضر پروژه مذکور در مرحله تحویل موقت قرار دارد، تصریح کرد: طبیعی است در این مرحله مقداری نواقص جزئی وجود داشته باشد که قطعا رفع خواهد شد؛ به طور مثال ممکن است الان شیشه ای شکسته باشد که حتما تعویض می شود یا لکه گیری رنگ که باید انجام شود. بنابراین اگر منتقدان از پروژه بازدید کنند متوجه اظهار نظر غیر کارشناسی خود می شوند.

خبرگزاری ایسنا: مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در واکنش به ادعای یکی از اعضای خانواده جلال آل احمد در خصوص «سرهم بندی» خانه سیمین دانشور و جلال آل احمد گفت: متاسفانه علی رغم اینکه مسئله کاملاً فرهنگی و ادبی است و ما انتظار واکنش فرهنگی در خانواده این دو نویسنده داشتیم، بعضا رفتارهایی می‌بینیم که احساس می‌کنیم مشکلات حقوقی و وراثتی خانواده موجب شده تا برخی دنبال منافع دیگری باشند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *