آخرین مهلت تعویض شناسنامه های قدیمی – سایت خبری الکوثر

خبرگزاری تسنیم: جاعی عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان شهرضا و در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار ولادت در استان و شهرستان شهرضا اظهارداشت: آمار ولادت در ۴ ماهه نخست سال در اصفهان، ۲۷هزار و ۶۰۲ نفر و در شهرضا این آمار ۷۹۶ ولادت بوده است
وی با اشاره به اینکه تعویض شناسنامه‌های قدیمی فقط تا پایان امسال فرصت دارد، تصریح کرد: برای زمان تغییر شناسنامه‌ها هنوز تصمیم‌ تور پکن گرفته نشده و با این وجود تعویض شناسنامه‌های قدیم به دلیل مکانیزه شدن، امنیت بیشتر و اصلاح آن از خدشه‌ها و عیب‌ها ضروری است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون کارت هوشمند ملی برای افرادی که به سن ۱۵ سالگی رسیده‌اند صادر می‌شود، افزود: جمعیت بالای ۱۵ سال استان اصفهان بیش از ۴ میلیون نفر است.

خبرگزاری تسنیم: جاعی عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان شهرضا و در جمع خبرنگاران تور مشهد لحظه آخری با اشاره به آمار ولادت در استان و شهرستان شهرضا اظهارداشت: آمار ولادت در ۴ ماهه نخست سال در اصفهان، ۲۷هزار و ۶۰۲ نفر و در شهرضا این آمار ۷۹۶ ولادت بوده است.
وی با بیان اینکه آمار ولادت نسبت به سال گذشته در شهرضا که ۸۶۶ نفر بوده با کاهش ۸ درصدی مواجه بوده است، افزود: ثبت فوت در ۴ ماهه نخست سال در استان ۷ هزار و ۶۲۳ نفر است که در شهرضا این آمار ۲۹۸ نفر بوده و نسبت به سال گذشته که ۲۴۱ نفر بوده افزایش پیدا خرید بلیط هواپیما کرده است.

معاون اسناد هویتی سازمان ثبت احوال اصفهان در ادامه گفت: کارت هوشمند ملی با ارائه ۳ کاربرد اصلی شناسایی، تصدیق هویت و امضای دیجیتال، این امکان را فراهم می‌کند تا از آن به عنوان یک ابزار چند کاره استفادهکرد.

شجاعی تعداد نوزادان به دنیا آمده و دارای شاسنامه در سال گذشته را ۸۱ هزار و ۷۹۴ نفر اعلام کرد و افزود: نداشتن شناسنامه به معنی وجود نداشتن فرد در جامعه است و او را از تمام تور ارزان خارجی خدمات کشور شامل تحصیل، بیمه و دریافت یارانه‌ها محروم می‌کند.

معاون اسناد هویتی سازمان ثبت احوال استان اصفهان با اشاره به اینکه در ۴ ماهه نخست امسال در استان ۱۰هزار و ۵۷۶ واقعه ازدواج انجام شده، بیان کرد: در ۴ ماهه نخست سال در شهرضا ۳۷۷ ازدواج رخ داده که سال ۹۵ این آمار ۵۵۳ واقعه ازدواج بود.

شجاعی خطاب به مراجعانی کهبرای دریافت کارت هوشمند ملی به دفاتر پستی، پیشخوان و یا اداره‌های ثبت تور اهواز نوروز ۹۷ احوال مراجعه نکرده‌اند، خاطرنشان کرد: در صورت مراجعه نکردن برای تحویل کارت هوشمندملی درباره ابطال آن تصمیم گیری می‌شود.

وی با بیان اینکه ولادت در استان اصفهان ۱۰۰ در ۱۰۰ و وفات نزیک به ۱۰۰ در ۱۰۰ ثبت می‌شود، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در حال حاضر روند ثبت فوت افراد چند دقیقه بعد از فوت انجام شده و این دقیق بودن آمارها و اطلاعات یکی از افتخارات سازمان ثبت احوال است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *